Trebišovčanka šoférovala s takmer tromi promilami. Kvôli nehode na kruháči putovala do policajnej cely


Foto: Trebišovčanka šoférovala s takmer tromi promilami. Kvôli nehode na kruháči putovala do policajnej cely Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Koniec predošlého pracovného týždňa preveril schopnosti 45-ročnej ženy z Trebišova, ktorá si s takmer tromi promilami brázdila miestne cesty. Vodička auta značky Kia išla po Komenského ulici, v smere od gymnázia k obchodnému centru, pričom kolesom vyšla na obrubník vyvýšeného stredového ostrovčeka.

Jej ďalšia jazda smerovala do kruhového objazdu, kde narazila pravou prednou časťou auta do ľavej zadnej časti Toyoty, ktorá v tom čase zastavila v kruháči. Prítomná hliadka podrobila vodičov dychovej skúške, pričom výsledok u vodičky policajtov prekvapil. V krvi mala 2,75 promile alkoholu.

Vodičský preukaz jej bol na mieste zadržaný, rovnako tak jej zakázali aj ďalšiu jazdu. Nateraz putovala do policajnej cely. Pre jej nezodpovednosť čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo jej hrozí až rok vo väzení, informovala košická polícia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu