Starú dlažbu v centre Košíc nahradí nová. Mesto vyčlenilo na opravy 400-tisíc, poslancom sa to zdá priveľa


Foto: Starú dlažbu v centre Košíc nahradí nová. Mesto vyčlenilo na opravy 400-tisíc, poslancom sa to zdá priveľa Foto: kosice.sk

Mesto Košice sa intenzívne venuje opravám dlažby v centrálnych častiach mesta, s čím súvisia aj výrazné investície v posledných rokoch. Celkovo bolo na tieto účely vynaložených viac ako 2 milióny eur. Opotrebovanie dlažby je spôsobené nielen bežným užívaním a vplyvom poveternostných podmienok, ale aj prejazdom vozidiel, ktoré dlažbu nadmerne zaťažujú.

Kvôli oslavám Dňa mesta Košice prešla úpravou Hlavná ulica, dnes sa venujú pracovníci priľahlým bočným uliciam ako Alžbetina a Kováčska, kde vykonávajú najnevyhnutnejšie opravy. Tieto práce zabezpečuje Bytový podnik mesta Košice (BPMK).


„Na najnevyhnutnejšie finančné náklady súvisiace s opravou a údržbu dlažby na Hlavnej a priľahlých uliciach v centrálnej mestskej zóne by sme potrebovali niečo vyše 400-tisíc eur. Ak by sme do toho zahrnuli aj výmenu odvodňovacieho žľabu, museli by sme k tejto sume pripočítať ďalší milión eur,“ uviedol riaditeľ BPMK Peter Miklovič.

O rozpočte bude už zajtra rokovať mestské zastupiteľstvo, pričom niektorým príde táto suma privysoká. Ak by sa však znížila, opravy by sa museli zredukovať iba na najkritickejšie úseky. V opačnom prípade by nová dlažba pribudla aj na Vrátnej, Orlej či Zvonárskej.

Riaditeľ magistrátu Marcel Čop zdôrazňuje, že primerané financovanie je kľúčové pre predchádzanie väčším škodám a zachovanie bezpečnosti na chodníkoch. „Hlavná ulica je reprezentatívnou a najvýraznejšou ikonou mesta Košice. Verím, že tento účel bude plniť aj naďalej a v rozpočte bude dostatok financií na to, aby sme nemuseli šetriť na nesprávnom mieste,“ skonštatoval.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu