Košičania si robia naprieky kvôli cudzím ŠPZ-kám. Máte "KS"? Máte problém...


Foto: Košičania si robia naprieky kvôli cudzím ŠPZ-kám. Máte "KS"? Máte problém... Foto: ilustračné/redakcia

Len nedávno sme uverejnili článok o neznámom páchateľovi, ktorý z pohodlia auta prerezal pneumatiky na cudzom aute odparkovanom na Jazere. Už vtedy sme zhodnotili, že poškodzovanie iných áut je v Košiciach „obľúbenou športovou disciplínou” a tento názor potvrdzuje aj príbeh pani Zuzany, ktorá už stratila trpezlivosť s netolerantnými a škodoradostnými ľuďmi.

„Už mám toho plné zuby, žeby to v roku 2024 nejaký primitívny i***t poškodzoval autá kvôli ŠPZ! Mám 26 rokov, staré auto ktoré som si kúpila skoro dva roky po tom, ako som mala prvú prácu na trvalý pracovný pomer. Musím ho dať opraviť, znovu, lebo je to, bohužiaľ, 16-ročný Ford,” napísala nahnevane do skupiny na sociálnej sieti združujúcej obyvateľov Furče.

Ako sama uviedla, vandali sa na jej aute, ktoré parkuje na Buzuluckej ulici, podpísali už viackrát. Niekoľkokrát jej prepichli pneumatiky, dokonca jej niekto povolil aj koleso. „Ak by som sa nerozumela do áut a necítila, že niečo nie je v poriadku, mohla som zomrieť. Nie je sranda, keď vám vyletí koleso v rýchlosti,” podelila sa o svoju nepríjemnú skúsenosť.

Pred pár dňami si našla na svojom Forde ďalšie prekvapenie v podobe škrabanca od kľúča. „Platím dane takisto ako vy, dovolím si povedať, že do štátnej kasy prispievam o dosť viac ako vy, a preto do B**a prestaňte poškodzovať cudzí majetok! Už ma to fakt nebaví. Je to neskutočný primitivizmus,” odkázala s tým, že odteraz pribudne na jej aute kamera a ďalšie podobné excesy bude riešiť už s políciou. V hlave jej však skrsla otázka, či je to všetko kvôli ešpézetke s označením KS (okres Košice - okolie), alebo je za tým ľudská hlúposť.


Ako sa však ukázalo v diskusii pod jej príspevkom, nie je jedinou obyvateľkou tejto ulice, ktorá neobišla bez škody. „Nám tiež pred pár mesiacmi na aute niekto prepichol gumy, tiež Buzulucká ulica, niekto si z toho asi robí srandu,” podelila sa o svoju skúsenosť Denisa, ktorá priznala, že tiež nemá košickú ŠPZ.

Jeden z diskutujúcich pani Zuzane poradil, aby skúsila parkovať ďalej od svojho pôvodného miesta, to však ona nepovažuje za riešenie, keďže ani ona sama neničí autá parkujúce vedľa nej.


Ak teda máte vozidlo s cudzou ešpézetkou (rozumejte inou ako KE), dávajte si pozor na to, kde parkujete a či náhodou neobjavíte nemilé prekvapenie na svojom aute aj vy.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu