V Hnilčíku došlo k hrôzostrašnej nehode. Motorkárka skončila zakliesnená pod autom, oživovali ju okolidúci


Foto: V Hnilčíku došlo k hrôzostrašnej nehode. Motorkárka skončila zakliesnená pod autom, oživovali ju okolidúci Foto: ilustračné/Facebook/Polícia SR - Košický kraj/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

V závere týždňa mali záchranári plné ruky práce s ratovaním 33-ročnej motorkárky, ktorá sa v obci Hnilčík zrazila s osobným autom. Po zrážke pod ním zostala zakliesnená. Informáciu o nehode priniesli noviny televízie Joj.

K nehode malo dôjsť v dôsledku šmyku a následneho neudržania balansu, kvôli čomu prešla motorkárka do protismeru, kde sa zrazila s oprotiidúcim autom, ktoré po nej malo prejsť. Motorka skončila v priekope.

Ako noviny uvádzajú, prvú pomoc podávali motorkárke okoloidúci. Ženu spod auta vytiahli a začali s okamžitým oživovaním až dovtedy, kým na miesto neprišli záchranné zložky. 

Na miesto boli vyslaní aj dobrovoľní hasiči, ktorí s pomocou automatického externého defibrilátora zachránili život motorkárky. „Srdce zastavené nebolo, tam nebol potrebný výboj,” uviedol veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru Hnilčík Mário Ondrejčík pre televíziu. Následne ženu napojili na prístroje leteckí záchranári a previezli do nemocnice. Aktuálne je v rukách popradských lekárov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu