VIDEO: Vyťahujte svojich dvojkolesových tátošov! Pri Trebišove vznikne veľký cyklistický okruh


Foto: VIDEO: Vyťahujte svojich dvojkolesových tátošov! Pri Trebišove vznikne veľký cyklistický okruh Foto: Facebook/Dobré správy z Trebišova

Mesto Trebišov plánuje vybudovať novú cyklotrasu pozdĺž potoka Trnávka smerujúcu až do Zemplínskeho Hradišťa. Práce zahŕňajú rekonštrukciu existujúcich asfaltových chodníkov od Sadovského po Paričovský most a pridanie cyklistického odpočívadla.

Okrem toho sa v rámci projektu počíta aj s obnovou lávok vedúcich cez potok Trnávka a kanál Drieňovec. Cyklotrasa s celkovou dĺžkou viac ako osem kilometrov poskytne cyklistom obojsmerné aj jednosmerné trasy. Tie povedú až do Zemplínskeho Hradišťa k Ondave a cez malebný Bučov les späť do mesta, čím sa vytvorí atraktívny okruh pre milovníkov prírody a cyklistiky.

Projekt by mal byť financovaný z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti, ale tiež z vlastných zdrojov. Vďaka nemu sa zlepší nielen dostupnosť a kvalita života v Trebišove, ale zvýši sa aj turistická návštevnosť a podporí sa udržateľná mobilita v regióne.

Mesto aktuálne spustilo verejné obstarávanie na dodávateľa. Ak všetko pôjde podľa plánov, cyklisti by mohli jazdiť po novej asfaltke už budúci rok začiatkom leta.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu