Košická mamička hľadá vodiča, ktorý zrazil jej dcéru na priechode a ušiel. Nevideli ste to?


Foto: Košická mamička hľadá vodiča, ktorý zrazil jej dcéru na priechode a ušiel. Nevideli ste to? Foto: ilustračné/googlemaps

Pondelkové ráno nezvykne byť pre väčšinu ľudí príjemné. O to menej príjemné bolo pre pani Andreu a jej dcéru, ktoré na dnešný incident tak skoro nezabudnú.

„Pozdravujem vodiča, čo mi dnes o 07:40 zrazil na prechode pri Kulturparku a Letnej záhradke dcéru a so slovami ,Prepáčte, som si vás nevšimol’ a odišiel! Ľudia vám už úplne šibe? Zavolať rodičovi vám nenapadne. Pomôcť dievčaťu sa aspoň domov dostať. Dcéra má sedemnásť, ale aj tak je v šoku z toho. Snáď ste mladý pán stihol to, za čím ste sa ponáhľal,” napísala nahnevaná mamička v skupine zameranej na dopravnú situáciu v Košiciach.

Vodiča, ktorý jej dcére spôsobil ujmu, vyzýva, aby sa jej ozval, podobne ako aj svedkovia, ktorí nehodu videli. V prípade, že ste incident zaznamenali a máte o ňom detailnejšie informácie, kontaktuje políciu alebo pani Andreu, ktorá medzičasom obieha lekárov so svojou zranenou dcérou. 

Pre vodičov, chodcov či ďalších účastníkov cestnej premávky je aj tento nešťastný prípad ukážkou toho, ako bezočivo sa vedia niektorí ľudia k sebe správať. Človek ešte nikdy nevyhral nad autom, a práve preto treba byť na cestách obozretní a ohľaduplní. Či už to platí pre vodičov, ktorí majú v ruke „zbraň” alebo pre chodcov, ktorí by sa mali niekoľkokrát uistiť, či môžu bezpečne prejsť cez cestu.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu