Košice budú hostiť významný zápas. Na trávniku KFA sa o víťazstvo pobije slovenská reprezentácia


Foto: Košice budú hostiť významný zápas. Na trávniku KFA sa o víťazstvo pobije slovenská reprezentácia Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Košická futbalová aréna (KFA) sa tento rok počas septembra stane dejiskom významného športového podujatia. Hostiť bude oficiálny zápas slovenskej futbalovej reprezentácie v rámci Ligy národov UEFA 2024/2025. 

Futbaloví nadšenci sa môžu tešiť na zápas, ktorý sa odohrá 8. septembra o 18:00 hod. proti Azerbajdžanu. Nasledovať bude po stretnutí so súperom z Estónska v ich rodnom Tallinne, a to 5. septembra.

KFA je najnovším prírastkom medzi športovými areálmi v Košiciach a pochváliť sa môže kapacitou 12 555 sedadiel a splnením najvyšších štandardov UEFA.„Tento futbalový stánok bude v poradí tretím štadiónom v Košiciach, na ktorom odohrá slovenská futbalová reprezentácia oficiálny medzinárodný zápas. V roku 1995 odohrali Slováci štyri zápasy na štadióne vo Všešportovom areáli, hostiteľom dvoch stretnutí bol v roku 1998 štadión Lokomotívy v Čermeli,” informoval Slovenský futbalový zväz.

Otvorenie štadiónu významným medzinárodným zápasom je považované za dôležitý krok pre propagáciu futbalu v Košiciach a celom regióne. Lokálna a futbalová komunita s napätím očakáva, ako nová aréna obohatí športový život mesta a prinesie nové možnosti pre domáce i medzinárodné futbalové udalosti.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu