Košičania si môžu vyskúšať netypický šport. V meste pribudol teqballový stôl


Foto: Košičania si môžu vyskúšať netypický šport. V meste pribudol teqballový stôl
Galéria: 8 fotiek
Foto: vskartke.sk

Mesto Košice a Košické kultúrne centrá (K13) získali od Ministerstva zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska v spolupráci s Generálnym konzulátom Maďarska v Košiciach a Medzinárodnou Teqballovou Federáciou – FITEQ do daru teqballový stôl. Verejnosť ho nájde práve pri Kasárenskom námestí, kde si môže tento šport vyskúšať. 

Nejde však o jediný kus, niektoré už darovali skôr a využívajú ich žiaci na viacerých košických základných školách. Výnimkou nie je ani Stredná odborná škola technická a ekonomická Jozefa Szakkayho v Košiciach, ktorá obdržala teqballový stôl tento týždeň. Po novom tak môžu študenti počas telesnej výchovy trénovať svoje schopnosti v tomto novodobom športe.

Kto túto hru nepozná, prinášame krátke zhrnutie: Teqball je loptová hra, ktorá vychádza z futbalového základu, no kombinuje aj prvky stolného tenisu či nohejbalu. Hráči za pomoci ktorejkoľvek časti tela musia dosať loptu na stranu súpera na špeciálne zaoblenom stole. Výnimkou sú však ruky, ktoré používať nemôžu. Teqball môžu hrať dvaja alebo štyria hráči, vhodná je aj pre športovcov s hendikepom vo vlastných variáciach.Prečítajte si viac: