Veriaci obľubujú omše na Hornom Bankove pre ich uvoľnenú atmosféru. Stretnete ich v športovom či so psíkmi


Foto: Veriaci obľubujú omše na Hornom Bankove pre ich uvoľnenú atmosféru. Stretnete ich v športovom či so psíkmi Foto: keturist.sk

Na košický Horný Bankov ťahá v teplejších mesiacoch množstvo návštevníkov aj možnosť svätej omše. Tá sa koná v malej kaplnke Nanebovzatia Panny Márie z roku 1903 každú nedeľu o 14:15 hod. a slúžia ju kňazi z farnosti Podhradová. 

Práve uvoľnená atmosféra, prostredie pod holým nebom a množstvo zelene sem veriacich priláka. Na bohoslužbe zahliadnete športovcov, rodiny s deťmi ale aj psíkov.

Záujem o sväté omše teší aj kaplána Michala Bodnára. „Priznávam, je to trochu netradičná pastorácia, pretože sa tu ľudia striedajú a mixujú z celých Košíc. Ale má to svoj zmysel, najmä v tom, ako poslúžiť ľuďom,“ hovorí pre košice.korzar.sme.sk. Dodáva, že na miesto chodí aj stála komunita veriacich a niektorí z nich sa o kaplnku aj starajú. Väčšinou ale prichádzajú tí, ktorí omšu spoja s výletom do prírody.


Veľa práce tam majú aj policajti. Parkovisko nemá dostačujúcu kapacitu, a tak návštevníci svoje vozidlá odstavia aj na miestach, kde je státie zakázané. Minulý mesiac jedno z áut blokovalo šoféra MHD a ten nemal ako odísť z konečnej zastávky. 

Na Horný Bankov zavítajú ľudia nielen kvôli svätým omšiam. Veľa z nich sa sem vyberie na bicykli či na opekačku. Miestom prechádza aj trasa magnezitárskej 60-tky, ktorá sa konala pred pár dňami. Ide o šesťdesiatkilometrový horský diaľkový prechod z Krompách do Košíc, ktorý sa dá prejsť buď pešo alebo aj na bicykli. Práve Bankov je cieľom tejto trasy.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu