Cez víkend situáciu na cestách v Košickom kraji komplikovala voda aj popadané stromy


Foto: Cez víkend situáciu na cestách v Košickom kraji komplikovala voda aj popadané stromy Foto: ilustračné

Počas víkendu popadané stromy a voda na cestách potrápili okres Sobrance, na úseku hrozil pád ďalších stromov na vozovku, cesta bola od soboty 9.decembra večera uzatvorená, uzávierku zrušili až v nedeľu 10.decembra predpoludním. Na úseku cesty medzi obcami Jenkovce a Kristy v okrese Sobrance stála voda na vozovke v takej výške, že bolo nutné úsek uzavrieť, pôda na okolitých poliach bola zamrznútá vodu nestíhala odvádzať.

“Na zmierňovaní následkov zimných podmienok sa vo výkone vystriedalo vyše 300 pracovníkov, vrátane pilčíkov, ktorých sme museli nasadiť, nakoľko na ceste II/566 v úseku Ruský Hrabovec - Podhoroď a III/3813 Ruský Hrabovec - Ruská Bystrá padali snehom zaťažené stromy na vozovku. Naši zamestnanci odstraňovali stromy a spadnuté konáre z vozovky v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom, pretože išlo o veľký rozsah prác,” uviedla technicko-prevádzková námestníčka riaditeľa Správy ciest KSK Zuzana Fejesová.

Vozovky v Košickom kraji sú aktuálne zjazdné. Cez uplynulý víkend bolo na území presypaných 6929 kilometrov ciest a výkon pluhovania bol zrealizovaný v objeme 6600 kilometrov. “Nehody z dôvodu neupravených ciest neevidujeme. V najbližších dňoch síce očakávame oteplenie, v druhej polovici týždňa sú však zase avizované zrážky, v nižšie položených úsekoch prevažne vo forme dažďa, vo vyšších polohách sneženie,” dodala Zuzana Fejesová.
Zdroj: kosice.korzar.sme.sk