Čím sa prevážali ústavní činitelia? Múzeum letectva otvára sezónu plnú noviniek, nájdete tu i unikátne veterány


Foto: Čím sa prevážali ústavní činitelia? Múzeum letectva otvára sezónu plnú noviniek, nájdete tu i unikátne veterány Foto: Facebook/Múzeum letectva Košice - Pobočka STM

Múzeum letectva otvorilo brány pre svojich návštevníkov už v polovici apríla, no až 21. mája o 14:00 hod. sa oficiálne otvorí sezóna 2024, ktorá ponúkne nové, nevídané expozície a podujatia.

Na ploche vyše 20-tisíc metrov štvorcových nájdu milovníci histórie stovky unikátnych exponátov z letectva a prístrojovej techniky od počiatku lietania až po nedávnu minulosť.

Nová sezóna prinesie viacero noviniek vrátane celoročnej výstavy k 100. výročiu založenia Československých štátnych Aerolínií a zavedenia pravidelnej leteckej dopravnej linky do Košíc. K dispozícii bude ponovom audio sprievodca v slovenskom a anglickom jazyku a návštevníci uvidia výsledky reštaurovania lietadla Aero L-39V.


„Návštevníci sa môžu tešiť na reorganizované exteriérové inštalácie, najviac isto zaujme sústredená letecká technika Dopravnej letky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorú múzeum sústreďovalo takmer desaťročie. Výnimočný vizuálny zážitok sa núka z kolekcie na prevoz ústavných činiteľov ‒ lietadiel Jak-40, TU 154 Tupolev a vrtuľníka Mi 8,” priblížil riaditeľ Múzea letectva Miroslav Hájek.

Okrem toho tu budú až do 24. mája zaparkované veterány - Chevrolet deluxe z roku 1942 a unikátna Tatra 603 MB z roku 1961, ktoré následne poputujú naprieč celým Slovenskom a zakotvia v Bratislave.

Cenník:

  • Dospelí - 8 eur
  • Študenti, seniori - 4 eurá
  • Rodiny (maximálne dvaja dospelí a tri deti) - 17 eur
  • Deti predškolského veku, seniori nad 70 rokov - 1 euro
Zdroj: STM - Múzeum letectva

Prečítajte si viac: