- 18. apríl 2024 o 09:00
Medzi Košicami a Kysakom bude dočasne zmenená premávka vlakov. Pozrite si, ktoré spoje ostali nedotknuté
Od štvrtka 18. apríla až do pondelka 29. apríla bude dočasne zmenená prevádzka vlakov Železničnej spoločnosti Slovenska (ZSSK) na trati Košice - Kysak z dôvodu výluky. K nej dochádza kvôli rekonštrukcii úseku trate Košice - Kostoľany nad Hornádom.
Aj naďalej bude na tejto trase premávať 72 regionálnych a osobných vlakov, avšak zmena sa dotkne regionálnych expresov REX 19xx, ktoré budú štartovať v Kysaku a následne pokračovať cez Prešov až do Lipian. Výnimka sa týka len REX 1936 (Košice 7:43 - Kysak 7:56 - Prešov 8:14 hod.), ktorý ide z Lipian do Prešova.
Pre cestujúcich ZSSK pripravila alternatívne spoje:
- vlaky Os 85xx Prešov – Čierna nad Tisou s prestupom v Prešove - v bežný pracovný deň 30 vlakov,
- vlaky Os 78xx Košice – Poprad-Tatry s prestupom v Kysaku - v bežný pracovný deň 30 vlakov,
- vybrané spojenie REX 19xx, ktoré jazdia ako doteraz - v bežný pracovný deň 12 vlakov.
Aj napriek dočasným zmenám sa nemusia obávať cestujúci vlakom Os 8535 (Košice 22:58 - Prešov 23:41 hod.), že budú musieť utekať na nadväzný spoj, pretože posledný vlak REX 1964 (Kysak 22:59 – Prešov 23:17 – Lipany 23:54) na nich počká.
Bližšie informácie nájdete na tejto výveske.
Minútky zo Slovenska
- 13:00 VIDEO: Večerné ulice zaplnili cyklisti. Nočná jazda v Piešťanoch prilákala desiatky ľudí
- 13:00 Medveď sa má pohybovať v Trnovom už viac dní: Nové hlásenie spresňuje miesto, ľudí vyzývajú na opatrnosť
- 13:00 Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky
- 13:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, kde otvorí prvú predajňu?
- 13:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 12:30 FOTO: Nočný zlodej vyčíňal v Bánovciach celé mesiace: Policajti ho konečne chytili!
- 12:00 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 12:00 Streľba v Nových Zámkoch vystrašila obyvateľov. Niekto sa chce zbaviť miestnych holubov
- 12:00 FOTO: Za skalickým trdelníkom aj históriou na dvoch kolesách: Táto trasa vás prevedie Moravou aj Slovenskom
- 12:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie, na Slovensko prichádza poľský gigant
- 11:30 Najprestížnejšia ratingová agentúra neverí Kamenického konsolidácii. Rating Slovenska je najnižší za posledných 12 rokov
- 11:30 FOTO: Nad Revúcou vyrástla sauna, ktorá láka na oddych v prírode a výhľad na mesto. Prenajať si ju môžete aj vy
- 11:11 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 11:00 Doprava v Piešťanoch sa skomplikuje. Kľúčové križovatky uzavrú, mesto vydalo varovanie aj pre futbalových fanúšikov