Spišská Nová Ves porazila Košice a je historicky po prvý raz vo finále. Zdolá aj Nitru?


Foto: Spišská Nová Ves porazila Košice a je historicky po prvý raz vo finále. Zdolá aj Nitru? Foto: Facebook/HK Spisska Nova Ves

Úradujúci majstri padli. Spišská Nová Ves zdolala v utorok 16. apríla v 7. kole semifinále play-off Tipos extraligy Košice 2:1. HK Spišská Nová Ves mala šancu na postup už v 6. kole, nevyužila ju však a na ľade Košíc prehrala 1:4. 

Zverenci trénera Dana Cemana skórovali v utorok pred vypredaným štadiónom už v ôsmej minúte, a potom aj v 15. minúte prvej tretiny. Košice však v druhej tretine znížili stav stretnutia na 1:2. 

HC Košice si ešte tri minúty pred koncom vyžiadali oddychový čas a z bránky následne odvolali brankára. Nepomohlo im to však a minuloročný titul neobhája. Vo finále si tak po prvý raz v histórii klubu zahrajú Spišiaci a ich súperom bude HK Nitra


Góly: 25’ T. Mikúš, 15’ Rapáč, 08’ Žiak

Zostava HK Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Žiak, Ališauskas, Groch, Valach – Archambault, Nellis, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Bakoš – Džugan, Myklucha, Burgess – Vandas, Bortňák, Hamráček.

Zostava HC Košice: Riečický – Breton, Olsson, Deyl, Lalonde, Zech, Ferenc, J. Hudec – Fejes, M. Chovan, Lunter – T. Mikúš, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Slovák, Bartánus – Šimun, Havrila, Jokeľ. 

Rozhodovali: Stano, Hronský – D. Konc ml., Durmis.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu