FOTO: Komu niet rady, tomu niet pomoci. V Michalovciach opäť zadržali ženu, ktorá pašovala tovar, našli ho aj vo vankúši


FOTO: Komu niet rady, tomu niet pomoci. V Michalovciach opäť zadržali ženu, ktorá pašovala tovar, našli ho aj vo vankúši
Galéria: 7 fotiek
Foto: financnasprava.sk/úprava redakcie

Príslušníci colného úradu v Michalovciach nedávno dvakrát zasiahli proti rovnakej osobe, ktorá opakovane porušovala zákony týkajúce sa pašovania tovaru. Počas rutinnej kontroly príslušníci finančnej správy zastavili dodávku, v ktorej objavili veľké množstvo nelegálneho tovaru skrytého v čiernych igelitových vreciach v batožinovom priestore. 

Vo vozidle našli vyše 5-tisíc párov ponožiek známej športovej značky, pričom tu bolo podozrenie, že ide o falzifikáty, čo sa neskôr aj potvrdilo. Ďalej tu našli 49 litrov alkoholu, pričom ani jedna fľaša nebola označená platnou kontrolnou známkou.


Na viacerých miestach vrátane batožiny a sedadla našli takmer 13-tisíc cigariet bez známky. Prípad bol riešený v superrýchlom konaní a žene, ktorá sa k tovaru priznala, bol udelený ročný podmienečný trest odňatia slobody a zhabanie zadržaného tovaru.

Žena sa však nepoučila ani napriek podmienke a len štyri týždne po prvej udalosti bola znovu prichytená s podobným tovarom v rovnakom vozidle. Za pomoci služobného psa u nej našli ďalších 9 360 kusov cigariet, 3 612 párov ponožiek a 10 litrov alkoholu, všetko bez potrebných kontrolných známok. Tentokrát cigarety schovala pod ručnú brzdu a do vankúša.

Tentokrát súd rozhodol prísnejšie a udelený trest bol nepodmienečný, a to šesť mesiacov väzenia. Colnú úrad aktuálne koná v tomto prípade a tovar bude po vyjadrení súhlasu oprávnených osôb zlikvidovaný.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu