Súd rozhodol o osude "grófky Zemplína". Bývalá Smeráčka je v agrodotačnej kauze vinná


Foto: Súd rozhodol o osude Foto: iStock, NRSR

Bývalá poslankyňa strany Smer-SD bola dnes po dlhých rokoch uznaná vinnou v kauze agrodotácií. Rozhodol o tom sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Milan Cisárik, ktorý jej uložil trojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou päť rokov.

Rošková, ktorá je známa aj pod prezývkou „grófka Zemplína“ musí zároveň Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) nahradiť vzniknutú škodu vo výške skoro 152-tisíc eur. Rozsudok v tomto prípade však zatiaľ nie je právoplatný a obe procesné strany sa proti nemu môžu odvolať.

Bývalá poslankyňa Smeru Ľubica Rošková bola stíhaná pre zločin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie (EÚ) a prečin subvenčného podvodu v spojitosti s neoprávneným čerpaním agrodotácií. Podľa obžaloby spoločnosť, ktorej bola obžalovaná konateľkou, prijala v rokoch 2016 a 2017 dotácie z Pôdohospodárskej platobnej agentúry na poľnohospodárke pozemky na východnom Slovensku, ktoré nemala k dispozícii, nemali vytýčené hranice alebo na také, ktoré neobhospodarovala. Tým spôsobila škodu viac ako 150-tisíc eur, píše Pravda


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu