Košice testujú nový spôsob platenia parkovného. Inteligentné terminály nájdete zatiaľ len na jednom mieste


Foto: Košice testujú nový spôsob platenia parkovného. Inteligentné terminály nájdete zatiaľ len na jednom mieste Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Mesto Košice informuje na sociálnej sieti o testovaní dvoch nových inteligentných platobných termináloch, ktorú slúžia na uhradenie jednorazového parkovného prostredníctvom bezkontaktnej platby kartou.

Umiestnené sú na ulici Pri jazdniarni v Parku Moyzesova, kde dlhodobo chýbal klasický parkovací automat. Ak teda vodiči parkujú v tarifnom pásme N, môžu pomocou nich zaplatiť parkovné.

Používanie terminálu je jednoduché, stačí sa dotknúť dotykovej obrazovky, ktorá sa následne rozsvieti a zadať evidenčné číslo vozidla (EČV). V ďalšom kroku si zvolíte spôsôb zaslania potvrdenky o zaplatení parkovného - bez potvrdenia, potvrdenie formou SMS alebo digitálny lístok na e-mail. Zvolíte si časovú dĺžku parkovania a na koniec len uhradíte vypočítanú sumu platobnou kartou. Ak je k EČV priradená bonusová karta, stroj automaticky odráta z výslednej sumy 25-percentnú zľavu.

„Doba spoplatnenia v tarifnom pásme N je od pondelka do piatku od 7:30 do 18:00 hod. Cena za hodinu parkovania v tarifnom pásme N je 0,60 eur (bez zľavy). Maximálna denná sadza je 3 eurá,” ozrejmilo mesto.

Prečítajte si viac: