Opravené? Pozor na členky! Z diery v chodníku na autobusovej zastávke Hronská vykúkajú dva poklopy


Foto: Opravené? Pozor na členky! Z diery v chodníku na autobusovej zastávke Hronská vykúkajú dva poklopy Foto: Facebook/Košice - kuriozity a absurdity/PK

Na zastávke mestskej hromadnej dopravy Hronská na Popradskej ulici si dávajte pozor na členky. V jej tesnej blízkosti je totižto obrovská diera v chodníku, ktorá je zasypaná štrkom a z ktorej „vykúkajú“ dva červené poklopy.

Na problém poukázal v príspevku na sociálnej sieti Košičan, ktorého zaujíma, ako sa bude riešiť oprava tohto úseku. „Opravené? Ak dajú niekedy asfalt, tak prekryjú aj šupátkový poklop (ak by dali do roviny), inak tam bude schodík,” napísal v príspevku.

Niektorí členovia skupiny zareagovali pohoršujúco, že takéto záležitosti sú v Košiciach na dennom poriadku, iní to zas odôvodnili tým, že počas zimy sa asfaltovacie práce nevykonávajú, no žiaden schodík vzniknúť nemusí, keďže plastové poklopy sa dajú jednoducho zdvihnúť do požadovanej výšky.

S otázkami sme sa obrátili aj na Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť, ktorá je správcom týchto hydrantov. Informáciu nám potvrdila a uviedla, že „prekopávka je zaradená do plánu na opravu v budúcom týždni (22. – 26. 4). Následne zabezpečíme dodávateľsky uvedenie prekopávky do pôvodného stavu asfaltovaním.“


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu