Obyvatelia Strážskeho ostali z večera do rána bez vody. Do mesta už pristavili cisterny


Foto: Obyvatelia Strážskeho ostali z večera do rána bez vody. Do mesta už pristavili cisterny Foto: Facebook/Mesto Strážske - oficiálna stránka

Aktualizácia (15:00 hod.):

Mesto Strážske prinieslo aktualizované informácie o situácii s odstávkou vody v celom meste. V domoch a nízkopodlažných budovách je dodávka vody obnovená, tlak je však nižší. Vyššie budovy a bytové domy budú mať vodu sprístupnenú až po úplnom odstránení poruchy, pričom predpokladané spustenie je okolo 21:00 hod.

Cisterny s pitnou vodou sú umiestnené:

  • Pri Kine na ulici Obchodná.
  • Pri radovke na ulici Komenského.
  • Rímskokatolícky kostol Strážske.
  • Materská škola na ulici Družstevná.

Pôvodná správa (09:00 hod.):


Mesto Strážske nachádzajúce sa v michalovskom okrese informovalo v skorých ranných hodinách svojich obyvateľov o prerušení dodávky vody na celom území mesta. Dôvodom je porucha na prívode pitnej vody do Strážskeho a okolitých obcí, a tak nejde o plánovanú odstávku.

Trvanie opravárskych prác sa predpokladá až do 18:00 hod., preto boli do mesta privezené cisterny s pitnou vodou, aby občania neostali odstrihnutí od vody úplne. Aktuálne sa jedna nachádza na autobusovej stanici a druhá na Družstevnej ulici.

Mesto dodáva, že počas dňa budú rozmiestnené štyri cisterny v rámci mesta, pričom o ich aktualizovanej polohe bude včas informovať aj na sociálnej sieti.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: