V Male Ide uzavrú na niekoľko hodín most. Pozrite si, kadiaľ povedie obchádzka


Foto: V Male Ide uzavrú na niekoľko hodín most. Pozrite si, kadiaľ povedie obchádzka Foto: Facebook/Košický samosprávny kraj

Košický samosprávny kraj informuje predovšetkým vodičov, ale aj obyvateľov prechádzajúcich obcou Malá Ida o šesťhodinovej uzávierke mosta v tejto obci. Most M7748 na ceste číslo II/548 uzavrú v stredu 17. apríla ráno o 08:00 hod. z dôvodu stavebných prác počas jeho rekonštrukcie. Opätovné sprejazdnenie dotknutého úseku je naplánované na 14:00 hod.

Kraj dáva do pozornosti obchádzkovú trasu, ktorá bude obojsmerná. Pre osobnú a autobusovú dopravu bude presmerovaná po miestnych komunikáciách obce Malá Ida v rozsahu približne 300 metrov.

Pre nákladnú dopravu bude cestná premávka z cesty II/548 presmerovaná na niekoľkokilometrovú obchádzkovú trasu, ktorá povedie do Košíc, cez Pereš a odtiaľ po ceste I/16 cez Šacu a Čečejovce do Moldavy nad Bodvou. Ďalej povedie po ceste II/550 do Jasova a následne po ceste II/548 cez Rudník, Nováčany a Hodkovce do Malej Idy.

„Na zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky na uvedenom komunikačnom systéme sú navrhnuté regulačné opatrenia v doprave,“ dodal kraj.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: