Fico poveril Dolinkovú, aby kontrolovala práce pri výstavbe nemocničného pavilónu v Spišskej Novej Vsi


Foto: Fico poveril Dolinkovú, aby kontrolovala práce pri výstavbe nemocničného pavilónu v Spišskej Novej Vsi Foto: Facebook/Zuzana Dolinková

Na stredajšom programe slovenskej vlády bude aj výstavba novej vojenskej nemocnice v Prešove„Ministerka v stredu predkladá materiál, kde uvoľňujeme ruky ministrovi obrany na to, že bude môcť pristúpiť od stredy tohto týždňa, ak to na vláde schválime, ku všetkým potrebným opatreniam, ktoré sa týkajú výstavby nového vojenského zdravotníckeho komplexu,“ avizoval na tlačovej konferencii premiér Robert Fico (Smer-SD).

Ministerku Zuzanu Dolinkovú (Hlas-SD) tiež vyzval, aby kontrolovala pokračovanie prác v nemocniciach v Martine, Banskej Bystrici, Rimavskej Sobote a Spišskej Novej Vsi. Na tieto nemocnice nie sú viazané peniaze z plánu obnovy. 

Predseda vlády tvrdí, že nemocnice pred sebou tlačia dlh okolo jednej miliardy eur a chce, aby sa do nich zbytočne nenalievali peniaze, ak to bude znamenať vytváranie ďalších dlhov. Aktuálne vláda pripravuje šiestu vlnu oddlžovania. Vláda spolu s Európskou komisiou schváli peniaze pre nemocnice vtedy, ak bude predložený dostatočný zoznam opatrení, aby dlhy ďalej nevznikali. To sa zatiaľ nestalo.


Dolinková sa vyjadrila, že požiada všetky nemocnice, ktoré sa uchádzajú o financie z plánu obnovy, o aktualizovaný harmonogram stavebných prác.


Ministerka pritom čelila kritike len nedávno, keď umožnila dokončenie Nemocnice Penty v Spišskej Novej Vsi o dva roky neskôr. Dolinková sa tak rozhodla napriek nesúhlasu ministerských právnikov a vicepremiéra pre plán obnovy Petra Kmeca (Hlas-SD).


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu