FOTO: Košickí vodnopólisti smútia za spoluhráčom. Jaro prehral boj s chorobou, štyridsiatky sa už nedožil


FOTO: Košickí vodnopólisti smútia za spoluhráčom. Jaro prehral boj s chorobou, štyridsiatky sa už nedožil
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Vodné pólo nás baví

Košická komunita vodnopólistov má hlavu v smútku. Z radov ich spoluhráčov a priateľov odišiel plavec a majster Slovenska Jaroslav Kalinka, ktorý by v júni oslávil svoje okrúhle štyridsiate narodeniny.

Počas posledných rokov bol v Nemecku, avšak nedávno sa vrátil do svojich rodných Košíc za rodinou a priateľmi. V mnohých bojoch v bazéne po boku svojich spoluhráčov zvíťazil, no boj so zákernou chorobou, žiaľ, prehral, aj napriek tomu, že sa nikdy nevzdával.

Smútočné kondolencie vyjadrili mnohí, ktorí si zaspomínali na jeho úspechy, talent, ale aj nezabudnuteľný úsmev. „Skvelý a dobrosrdečný človek. Ďakujem za všetko, kamarát!” napísal Vladimír. „Jaro, česť tvojej pamiatke,” odkazuje Michaela. „Keď umrie športovec, je to smutné, keď umrie mladý športovec, je to tragédia! Úprimnú sústrasť celej vodnopólovej rodine,” napísal Daniel.

Ku smútiacim sa pridal aj Ivan: „Každá strata človeka bolí, no strata vlastného dieťaťa je veľmi bolestivá. Pre plaveckú rodinu o to viac, keď celá jeho rodina bola z plávania a vodného póla. Jarko, odišiel si rýchlo, budeš nám chýbať.” Úprimnú sústrasť vyjadrila aj košická spevácka hviezda Lukáš Adamec.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu