Často cestujete vlakom? V tomto týždni niektoré spoje v Košickom kraji nahradia autobusy


Foto: Často cestujete vlakom? V tomto týždni niektoré spoje v Košickom kraji nahradia autobusy
Galéria: 10 fotiek
Foto: ilustračné/Facebook/Zssk

Železničná spoločnosť Slovensko informuje o aktuálnych výlukách na viacerých tratiach na východe Slovenska z dôvodu prebiehajúcich úprav infraštruktúry. Na dotknutých úsekoch preto nebudú jazdiť vlaky a dopravca za nich nasadil náhradnú autobusovú dopravu.

Obmedzenia budú trvať od pondelka 15. apríla do piatka 19. apríla v rôznom rozsahu na trati:

  • Turňa nad Bodvou – Hrhov (15. 4.)
  • Spišská Nová Ves – Vydrník (16. 4.): Od 7:30 do 12:20 hod. bude výstup, respektíve nástup do vlakov na železničných zastávkach Smižany, Spišské Tomášovce a Letanovce v smere do Popradu na opačnej strane, vľavo v smere jazdy vlaku.
  • Markušovce – Spišské Vlachy (16. 4.): Od 13:00 do 15:00 hod. bude výstup, respektíve nástup do vlakov na železničných zastávkach Matejovce nad Hornádom, Chrasť nad Hornádom, Vítkovce a Olcnava v smere do Spišských Vlach na opačnej strane, vľavo v smere jazdy vlaku.
  • Prešov – Kysak (16. – 17. 4.)
  • Košice – Moldava nad Bodvou (16. – 19. 4.)
  • Markušovce – Spišská Nová Ves (17. 4.): Od 8:10 do 13:30 hod. bude výstup, respektíve nástup do vlakov na železničnej zastávke Teplička nad Hornádom v smere do Spišskej Novej Vsi na opačnej strane, vľavo v smere jazdy vlaku.
  • Spišská Nová Ves – Markušovce (19. 4.): Od 8:00 do 13:00 hod. bude výstup, respektíve nástup z/do vlakov na železničnej zastávke Teplička nad Hornádom v smere do Markušoviec na opačnej strane, vľavo v smere jazdy vlaku.

Dotknuté spoje môžu mať podľa dopravcu meškanie približne 15 minút, pri väčšom meškaní nie je zaručené čakanie prípojných vlakov.

Rozpis konkrétnych vlakov, ktoré budú nahradené autobusovou dopravou nájdete v priloženom fotoalbume.

Galéria: 10 fotiek
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu