FOTO: Policajti si skoro ráno posvietili na vodičov autobusov aj električiek v celom Košickom kraji, niektorí nafúkali


FOTO: Policajti si skoro ráno posvietili na vodičov autobusov aj električiek v celom Košickom kraji, niektorí nafúkali
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Pracovný týždeň mnohí vodiči začínali dychovou skúškou. Od 04:00 hod. ráno kontrolovali policajti na celom území Košického kraja vodičov, ktorým by mohlo napadnúť sadnúť si za volant s alkoholom v krvi. Tentokrát sa však zamerali na prímestské autobusy, autobusy mestskej hromadnej dopravy i električky.

„Policajti svoju pozornosť neupriamili len na vodičov, ktorí sa už nachádzali s autobusom na autobusovej stanici, prípadne už svoj autobus viedli po určenej trase, ale náhodnej kontrole boli podrobení aj vodiči, ktorí svoju jazdu začínajú v mieste svojho bydliska,” ozrejmila krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Dôvod bol ten, že v kraji je presne 133 autobusov, ktoré ich vodiči parkujú v blízkosti svojich domovov, a tak do práce nastupujú bez akejkoľvek kontroly. Mnohí sa spoliehajú práve na nich, že ich tento zvyčajne prvý ranný spoj odvezie do práce, a tak musí byť vodič zodpovedný nielen za seba, ale predovšetkým za cestujúcich, ktorých má v autobuse.


Po prstoch klepli dvom vodičom

Ranná policajná akcia trvala približne dve hodiny, pričom výsledok nebol nulový. Šoféra autobusu, ktorý mal vo vozidle len jedného cestujúceho, policajti zastavili v Trebišove, pričom výsledok dychovej skúšky preukázal 0,40 promile.

Na mušku sa dostal aj vodič prázdneho mikrobusu, ktorý jazdil po Košiciach a po vykonaní skúšky s výsledkom 0,83 promile mu bol zadržaný vodičák a zakázaná ďalšia jazda, podobne ako to bolo pri prvom vodičovi. V oboch prípadoch bude o nezodpovednosti vodičov rozhodovať správny orgán.

„Vodiči električiek sú v rámci bežnej premávky kontrolovaní len sporadicky, väčšinou sú podrobení dychovej skúške, len ak sú účastníkmi škodovej udalosti alebo dopravnej nehody,“ objasnil zástupca krajského riaditeľa Ladislav Héžel, prečo sa policajti tentokrát zamerali aj na vodičov električiek. V tomto prípade však dnes nezaznamenali, našťastie, žiadne porušenie zákona.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu