FOTO: Do neba odišla futbalová legenda Anton Flešár. Roky obliekal dres košickej Lokomotívy


FOTO: Do neba odišla futbalová legenda Anton Flešár. Roky obliekal dres košickej Lokomotívy
Galéria: 28 fotiek
Foto: Facebook/FC Lokomotíva Košice/Archív Antona Flešára

Veľká osobnosť košického futbalové sveta Anton Flešár opustil tento svet 11. apríla 2024 vo veku 79 rokov. O úmrtí bývalého brankára a československého reprezentanta Futbalového klubu Lokomotíva Košice informoval klub na sociálnej sieti.

„V nedeľu navštívil zápas svojej milovanej Loky a už sme spoločne plánovali aj oslavu jeho 80. narodenín a len včera večer sme sa s ním smiali na darčeku, aký dostane, no dnes sme sa dozvedeli, že vo veku 79 rokov nás navždy opustil. Česť tvojej pamiatke Tonko, my tvoji priatelia a tvoja milovaná Loky na teba nikdy nezabudneme. Nech žije Loky, nech žije Tóno Flešár,” uviedlol klub.

Pod príspevkom o úmrtí futbalovej legendy sa objavili mnohé kondolencie. Odkazujú na jeho prínos do košického futbalu a jeho osobnosť. „Super športovec, super človek, tak som ho poznal…” napísal Alexander. „Je mi to ľúto… Pán Brankár… Ešte asi pred 25 rokmi sme si proti sebe zahrali priateľák. Bol to krásny deň... Úprimnú sústrasť blízkym…” zaspomínal Ľubo.

Anton Flešár sa narodil 8. mája 1944 v Stropkove. Preslávil sa svojimi výkonmi v prvej československej lige, kedy obliekal dres Lokomotívy Košice v 218 zápasoch. V roku 1977 vybojoval spolu s tímom československý pohár. Počas svojej desaťsezónnej kariéry v Košiciach debutoval v 23 rokoch a ligu opustil tesne pred svojimi 33 narodeninami.

Najväčší úspech dosiahol v Dukle Praha, kde počas vojenskej služby v roku 1966 pomohol k zisku majstrovského titulu. Okrem domácich úspechov sa tiež zapísal do reprezentácie, kde bol súčasťou tímu na Majstrovstvách sveta vo futbale v roku 1970 v Mexiku, kde síce nenastúpil, no zúčastnil sa prípravných zápasov proti Nemeckej demokratickej republike a Luxembursku.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu