McDonald´s v košickej časti Nad jazerom zatvoril svoje brány. Môže za to rekonštrukcia cesty?


Foto: McDonald´s v košickej časti Nad jazerom zatvoril svoje brány. Môže za to rekonštrukcia cesty? Foto: Ilustračné foto/pexels.com

Prevádzky v nákupnom centre na košickom sídlisku Nad jazerom strácajú zákazníkov. Ako prvé na to doplatilo rýchle občerstvenie McDonald´s, ktoré svoje brány zatvorilo začiatkom apríla. Podľa personálu okolitých predajní podobný osud čaká aj ďalších, informuje regionálny denník Korzár.

„Po 13 rokoch sa vedenie spoločnosti McDonald´s spolu s licenčným partnerom rozhodli ukončiť prevádzkovanie reštaurácie McDonald´s Košice-Jazero,“ uviedla spoločnosť v tlačovej správe. Pred ešte necelým mesiacom v jej blízkosti na niekoľko metrovom železnom stojane stálo veľké žlté písmeno M. Pred pár dňami ho robotníci natrvalo odstránili.

Spoločnosť dodáva, že zamestnanci budú mať zaistené náhradné pracovné miesta v jej ďalších košických pobočkách. Budova v časti Nad jazerom bude ponúknutá na predaj.


„Začalo to s McDonald´s a postupne tu skončia všetci okrem Kauflandu. Som o tom presvedčená,“ uviedla zamestnankyňa jednej z dotknutých predajní. Podľa jej slov v lete majú skončiť predajne s obuvou a oblečením.

Aj napriek tomu, že nákupná zóna sa nachádza niekoľko metrov od jedného z najfrekventovanejších vstupov do mesta, ľudia nemajú o ňu záujem. Podľa posledného sčítania spred troch rokov daným vstupom prejde denne približne 30-tisíc vozidiel.

Ide o Slaneckú cestu, ktorá sa momentálne rekonštruuje. Mesto sa ju s externým dodávateľom Doprastavom snaží už viac ako dva roky prebudovať na štvorprúdovku.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu