Na križovatke v Košiciach došlo k vážnej nehode. Zranilo sa tu osem ľudí


Foto: Na križovatke v Košiciach došlo k vážnej nehode. Zranilo sa tu osem ľudí Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Na križovatke medzi ulicami Trieda KVP a Wuppertálska v Košiciach došlo včera 12. apríla približne o 20:30 hod. k vážnej dopravnej nehode. Podľa informácií polície, ktoré zverejnila na sociálnom médiu, sa v dôsledku nehody malo zraniť až osem osôb.

Podľa doterajších informácií vodič osobného automobilu Toyota pri odbočovaní vľavo prešiel do jazdného pruhu vozidla značky Volkswagen Bora. Z tohto dôvodu došlo k zrážke a po náraze skončilo vozidlo značky Toyota mimo cesty, kde narazilo do stromu.

V dôsledku nehody sa zranili všetci jej účastníci. Podľa predbežnej lekárskej správy sa vo vozidle značky Toyota dve osoby zranili ľahko s predpokladanou dĺžkou liečenia do 7 dní, dve osoby utrpeli zranenia s dobou liečenia do 42 dní a ďalšie osoby utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní.

Vo vozidle značky Volkswagen Bora boli len dvaja cestujúci, pričom pri nehode obaja utrpeli ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní. Polícia po príchode podrobila obidvoch vodičov dychovej skúške, ktorá nepreukázala prítomnosť alkoholu v dychu. Zároveň im bola odobraná vzorka krvi na zistenie prítomnosti iných návykových látok.

Počas dokumentovania dopravnej nehody bol úsek cesty uzavretý. „Košický vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody a miera zavinenia jej jednotlivých účastníkov, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla polícia v príspevku.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu