Most pri Veľkých Raškovciach uzavrú na tri mesiace. Počas opráv budú musieť vodiči využívať obchádzku


Foto: Most pri Veľkých Raškovciach uzavrú na tri mesiace. Počas opráv budú musieť vodiči využívať obchádzku Foto: Facebook/Košický samosprávny kraj

Na Zemplíne, konkrétne pri obci Veľké Raškovce, sa začne od pondelka 15. apríla s rekonštrukciou starého mosta, ktorý bol postavený pred takmer polstoročím a v súčasnosti je jeho stav veľmi zlý a nebezpečný pre vodičov.

Vzhľadom na rozmery mosta nie je možné počas opráv realizovať čiastočnú premávku, a tak bude most uzavretý úplne. Kraj si dáva za cieľ, aby uzávera mosta trvala najviac tri mesiace, v termíne do 4. júla.

Doprava bude medzičasom presmerovaná na obchádzkovú trasu dlhú dvadsaťtri kilometrov, ktorá povedie cez obce Drahňov a Budkovce, s možnosťou pokračovania na Dúbravku alebo smerom na Slavkovce a Malé Raškovce.

Košický samosprávny kraj financuje rekonštrukciu sumou takmer 240-tisíc eur. Na moste sa plánuje kompletné obnova vrátane výmeny skorodovaných nosníkov, vozovky, bezpečnostných zariadení a hydroizolácie. Bude tiež vybudované nové opevnenie koryta pod mostom, čo predtým chýbalo.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu