V Spišskej Novej Vsi vysadia takmer 100-tisíc stromov. Nové prírastky pribudnú aj v lesných „jasličkách”


Foto: V Spišskej Novej Vsi vysadia takmer 100-tisíc stromov. Nové prírastky pribudnú aj v lesných „jasličkách” Foto: Facebook/LESY MESTA Spišská Nová Ves

V Spišskej Novej Vsi sa lesníci pripravujú na jedno z najdôležitejších období roka – zalesňovanie. V priebehu tejto jari sa chystajú vysadiť takmer 100-tisíc mladých stromov, prevažne buky a jedle, doplnené v menšom množstve o smrekovec, javor, smrek a jaseň.

Veľká časť sadeníc, najmä smrekovca, pochádza priamo z miestnej lesnej škôlky, zatiaľ čo zvyšok bol nakuúpený z externých certifikovaných zdrojov v okolí. 

Okrem toho v lesných „jasličkách”, ako to sami nazývajú, sa začína pestovať ďalších 60-tisíc kusov smrekovca opadavého a približne 20-tisíc kusov jedle bielej, ktoré môžu už o pár rokov dopĺňať miestnu flóru.

Tieto práce sú nevyhnutné na zabezpečenie budúceho rastu a rozvoja lesov, ktoré zaberajú plochu 7 400 hektárov južne od mesta, siahajúc až k rieke Hnilec a sú obklopené prírodnými hranicami vrátane vodnej nádrže Palcmanská Maša a osady Delava.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu