Vyhrážal sa, že ich postrieľa. Falošný policajt si vzal na mušku partiu chlapcov zo Spišskej Novej Vsi


Foto: Vyhrážal sa, že ich postrieľa. Falošný policajt si vzal na mušku partiu chlapcov zo Spišskej Novej Vsi Foto: ilustračné/Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Spišskonovoveská polícia rieši prípad falošného policajta, ktorý mal prenasledovať skupinku mladíkov a vyhrážať sa im zbraňou v ruke. O incidente informovali noviny televízie Joj.

Partia chlapcov sa mala prevážať autom po meste Spišská Nová Ves, keď si všimli, že ich prenasleduje cudzie vozidlo. Na jednom sídlisku ich mal následne údajný agresor zablokovať svojím vozidlom a po pristúpení k ich autu vytiahnuť zbraň, pričom do nej vložil zásobník a namieril ju na nich so slovami, že ich zastrelí. 

K tomuto vážnemu incidentu došlo po tom, čo sa muž preukázal falošným policajným preukazom, ktorý mal byť v skutočnosti len nálepkou s logom Policajného zboru.

AKo uvádzajú noviny, mladíci privolali políciu, no muž medzitým odišiel. Netrvalo však dlho a policajti páchateľa vypátrali, pričom potvrdili, že nie je členom Policajného zboru. Polícia prípad vyšetruje ako podozrenie z trestného činu nebezpečného vyhrážania.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu