FOTO: Most pri Vojanoch je od novembra uzavretý. Stavebné práce sa konečne pohli


FOTO: Most pri Vojanoch je od novembra uzavretý. Stavebné práce sa konečne pohli
Galéria: 10 fotiek
Foto: Facebook/Košický samosprávny kraj

Most pred obcou Vojany, dlhý takmer šesťdesiat metrov, bol kvôli jeho havarijnému stavu úplne uzavretý od novembra minulého roka. Teraz prišli konečne na rad stavebné práce.

Keďže kraj nechcel dopustiť, aby sa tento úsek uzavrel úplne, prijal statické opatrenia, ktoré umožnia premávku vozidiel po moste aj počas rekonštrukcie. Aktuálne sa dokončuje projektová dokumentácia na podopretie nosníkov, vďaka ktorým bude most opäť prejazdný a vodiči tak nemusia využívať obchádzkové trasy.


Podopretie nosníkov by malo byť zrealizované do polovice mája. Po týchto prácach dôjde k zníženiu rýchlosti a presmerovaniu dopravy do jedného jazdného pruhu v dotknutom úseku.

Bezprostredne po opätovnom sprejazdnení mosta sa rozbehne jeho komplexná rekonštrukcia, ktorá zahŕňa zbúranie zničených častí a ich nahradenie novou nosnou konštrukciou, nainštalovanie moderných bezpečnostných prvkov a tiež úpravu vozovky a terénu.

Na tieto práce sú z krajského rozpočtu vyčlenené viac ako dva milióny eur, podopretie nosníkov si však vyžiadalo ukrojiť ešte 300-tisíc eur navyše. Ak všetko pôjde podľa plánu, zhotoviteľ by mal most odovzdať do júla budúceho roka.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu