Cez deň upratali, ráno našli neporiadok. V Šaci triedia opad z kontajnerov malí „pomocníci“


Foto: Cez deň upratali, ráno našli neporiadok. V Šaci triedia opad z kontajnerov malí „pomocníci“ Foto: ilustračné/Facebook/MČ Košice-Staré Mesto-oficiálna stránka

V Mestskej časti Košice - Šaca sa objavili malí „pomocníci“. Tí si triedenie odpadu zobrali k srdcu, a tak niet dňa, keby by sa o to nepričinili.

Mestská časť informovala, že okolo otvorených kontajnerov sa v posledných dňoch nachádza veľa odpadkov, a to aj napriek tomu, že ich kolegovia z mestského úradu dávajú dennodenne do poriadku. „Lámala si naša kolegyňa hlavu, že toto tu ešte nebolo. Cez deň upracú, ráno vyhádzané, upracú, vyhádzané...,“ napísali na sociálnej sieti.

Jeden zo zamestnancov úradu si však všimol, kto v tom má prsty. Lepšie povedané, zobák. Do jarného upratovania sa pustili vrany, ktorých je v tomto čase v mestskej časti neúrekom.

Vedenie samosprávy preto upozorňuje obyvateľov, aby zatvárali kontajnery na odpad, čím pomôžu udržať poriadok vo svojom okolí. „Snáď si ich vrany ešte nevedia otvoriť, aj keď sú to veľmi vybité potvory,” vtipne poznamenali.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu