V pohostinstve podľa polície odoberali elektrinu načierno od roku 1993


Foto: V pohostinstve podľa polície odoberali elektrinu načierno od roku 1993

Vo východoslovenskej metropole muži zákona riešia naozaj kuriózny prípad. Podľa polície v košickom pohostinstve odoberali neoprávnene elektrickú energiu a to od roku 1993 až doteraz!

Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže, kde sa trestná sadzba pohybuje od 3 až 10 rokov. Podľa polície páchateľ sa dopustil skutku tým, že od roku 1993 až doposiaľ, neoprávnene odoberal elektrickú energiu.

“Po podpise nájomnej zmluvy s mestom Košice objekt, v ktorom prevádzkuje pohostinstvo, doposiaľ nezisteným spôsobom a na doposiaľ nezistenom mieste nelegálne napojil na rozvod elektrickej energie,” povedal košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó, pričom dodal, že elektrinu odoberal bez akejkoľvek úhrady. Takto podľa polície mal spôsobiť škodu za viac ako 26 000 eur.

Vyšetrovateľ dnes po vykonaní procesných úkonov zo zločinu krádeže obvinil 48-ročného Košičana, ktorému za tento skutok v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Obvinený muž strávil noc v policajnej cele, stíhaný bude na slobode.


Foto: ilustračné

Miesto: -
Dátum: 12.04.2015Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu