Na viacerých miestach v Košiciach sa objavili výhražné nápisy. Páchateľ hrozí smrťou Ficovi i Pellegrinimu


Foto: Na viacerých miestach v Košiciach sa objavili výhražné nápisy. Páchateľ hrozí smrťou Ficovi i Pellegrinimu Foto: ilustračné/freepik.com

Ešte pred sobotňajším druhým kolom prezidentských volieb sa na viacerých miestach v Košiciach objavili výhražné nápisy smerujúce na hlavných predstaviteľov štátu. Neznámy páchateľ hrozil smrťou súčasnému premiérovi Robertovi Ficovi a novozvolenému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu.

S informáciou prišiel denník Korzár, ktorý uviedol, že jeden z nápisov žltej farby sa objavil na plote na Slovenskej ulici, ďalší na oplatení pozemku rodinného domu na križovatke ulíc Brodná a Severné nábrežie a páchateľ neobišiel ani Miestny úrad Mestskej časti Košice - Džungľa, kde zanechal svoju maľbu na batónovom oplotení. Na mušku si zobral aj volebný bilboard na Severnom nábreží.

Polícia ozrejmila, že vo veci začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzieho majetku a nebezpečného vyhrážania a po páchateľovi intenzívne pátra. Presný rozsah škôd nie je nateraz známy, avšak odhaduje sa suma vyšia ako 266 eur.


V prípade dokázania viny v oboch trestných činoch mu môžu hroziť až štyri roky za mrežami.

Nemajú úctu pred ničím

Svoj politický názor si pre seba nenechali ani vandali zo Žiliny. Tentokrát si to však odniesol novopostavený kostol v mestskej časti Mojšova Lúčka. Neznámi páchatelia naň nasprejovali politický odkaz v znení „Pelle predal Slovensko“. Obyvatelia mestskej časti berú poškodenie kostola citlivo, pretože sa na naň zbierali už desať rokov.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu