Kolegovi priložil kompresor k análu, tlak mu roztrhol hrubé črevo. Košický súd rozhodol o treste


Foto: Kolegovi priložil kompresor k análu, tlak mu roztrhol hrubé črevo. Košický súd rozhodol o treste Foto: ilustračné/freepik.com

V areáli košických oceliarní došlo v máji 2022 ku kurióznemu incidentu, ktorý by mohol na prvý pohľad vyzerať ako nevinný žart medzi kolegami. Zo žartu sa však vykľuli celoživotné problémy a súdny proces.

Z dvojice kolegov si verdikt súdu v týchto dňoch vypočul Augustín, ktorému senát mestského súdu Košice uložil až dvojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní päť rokov s probačným dohľadom. O rozhodnutí súdu informovali noviny televízie Joj.

Augustín a Adrián boli kolegovia v jednej upratovacej firme. V jeden deň boli takí špinaví, že sa rozhodli ofúknuť od prachu. Dvadsaťdvaročný Augustín sa však dopustil neuváženého konania. Svojmu spolupracovníkovi nasmeroval hadicu s kompresorom k análnemu otvoru v momente, keď sa predkláňal, aby si zaviazal šnúrky na topánkach.


Podľa informácií televízie Joj tlak vzduchu spôsobil jeho kolegovi trhlinu sliznice po celej dĺžke hrubého čreva, čo zanechalo vážne doživotné následky. Doteraz má problém s prijímaním potravy a musí dodržiavať diétu.

Pôvodne hrozilo Augustínovi až dvanásťročné väzenie, no prokurátor nakoniec požadoval polovičný trest. Obhajca trval na tom, že jeho konanie nebolo úmyselné, a preto žiadal iba podmienku

Mestský súd nakoniec vyniesol rozsudok, na ktorý sa obhajca odvolal, a tak je nateraz neprávoplatný. Prokurátor si nechal čas na premyslenie.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu