Pamätná tabuľa zavraždeného Jána a Martiny zmizla. Košičania si mysleli, že išlo o vandalov. Je to však úplne inak


Foto: Pamätná tabuľa zavraždeného Jána a Martiny zmizla. Košičania si mysleli, že išlo o vandalov. Je to však úplne inak Foto: Facebook/Košice - Kuriozity a absurdity/DB/úprava redakcie

Vyzerá to tak, že vandali sa nezastavia naozaj pred ničím. Tentokrát sa terčom rabovania mala stať pietna tabuľa, ktorá bola na Hlavnej ulici osadená na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Fotografiu ochudobneného pamätníka zverejnil na sociálnej sieti Daniel.

Z betónového pomníka zmizli sviečky a fotografie, ktoré mali byť pripomienkou krutej udalosti. 

Sociálnymi sieťami sa hneď začali šíriť pohoršené reakcie, ktoré odkazovali na zhoršujúcu sa spoločenskú situáciu v spojitosti s výsledkom volieb. Celú situáciu však uviedol na pravú mieru aktivista Štefan Štefčík, ktorý si tabuľu s fotografiou berie domov vždy po protestných akciách pri Dolnej bráne a pred ich opätovným uskutočnením ich späť osadí na svoje miesto.


„Tá fotka bola už viackrát počmáraná fixkou a inak poškodená. Už som ju mnimálne trikrát menil za novú. Je to takto už viac ako dva roky. Zajtra pred protestom ju tam znova umiestnim,” napísal Štefan na sociálnej sieti, pričom dodal, že pred každým občianskym zhromaždením zapáli sviečky, občas tam pribudnú aj kvety.

Odpľul si na pamätník

Šok bol na mieste vzhľadom na to, že pred pár týždňami sa objavilo video z Bratislavy, ktoré zaznamenáva bežca, ktorý sa pristavil pri Kuciakovom pomníku a odpľul si naň. Jeden zo sledovateľov vtedy reagoval, že to nebolo prvýkrát, čo tento muž vykonal svoju „potrebu“ na tomto istom mieste.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu