Cez Trebišov budú prevážať vojenské tanky. Pozor, pôjde o cvičenie


Foto: Cez Trebišov budú prevážať vojenské tanky. Pozor, pôjde o cvičenie Foto: ilustračné/Facebook/Ozbrojené sily Slovenskej republiky

Územím Slovenskej republiky sa neraz prevážala vojenská technika, čo u mnohých spôsobilo vystrašené reakcie a vznikol tak priestor na šírenie hoaxov. Práve preto informujú Ozbrojené sily Slovenskej republiky (OS SR) o tom, že vo štvrtok 11. apríla bude v trebišovskom okrese prebiehať cvičenie.


„Nie, ani tentoraz sa nejde na Ukrajinu a ani sa nezačína tretia svetová vojna. V tomto prípade ide len o zvýšenie spôsobilosti pozemných síl OS SR,“ dodáva stránka Hoaxy a podvody.

Počas cvičenia si trebišovskí tankisti vyskúšajú presun nových tankov Leopard 2A4 do posádkového cvičiska, kde sa zúčastnia taktického výcviku. Ich trasa povedie od Trebišova cez Nový Ruskov, Sečovce, Zbehňov, Malé Ozorovce až do Veľkých Ozoroviec.


„Ide o riadne plánovanú súčasť skúšok novozavedenej výzbroje tankového práporu, počas ktorej budú kolónu techniky sprevádzať vozidlá vojenskej polície a ozbrojených síl,” uviedol hovorca OS SR Štefan Zemanovič.

Vzhľadom na celkovú hmotnosť tankov Leopard je prekonávanie mostov povolené len jednému vozidlu, preto presun môže v týchto priestoroch spolu s obmedzenou rýchlosťou spôsobiť krátkodobé zdržanie. Hovorca apeluje na verejnosť, aby dodržiavala pravidlá cestnej premávky pri strete s kolónou a riadila sa pokynmi vojenskej polície.


Prečítajte si viac: