Jazdiť bezproblémovo sa po nej malo už vlani. Slanecká má nový dátum ukončenia


Foto: Jazdiť bezproblémovo sa po nej malo už vlani. Slanecká má nový dátum ukončenia Foto: ilustračné/Facebook/Košice - Mesto Košice

Dlhoočakávaná rekonštrukcia Slaneckej cesty v Košiciach, ktorá mal byť dokončená už minulé leto, sa neustále vlečie a prináša dopravné komplikácie a finančné straty.

Motoristi sa potýkajú so zdĺhavým cestovaním do alebo z práce, na čom sa značne podpisuje vedenie premávky len v jednom jazdnom pruhu v každom smere, rýchlostné obmedzenie, ktoré je stanovené na maximálne 30 kilometrov za hodinu či vodiči, ktorí nerešpektujú dopravné značenia, čím dochádza k rôznym kolíziám. Práce dokonca komplikujú aj problémy s nestabilným podložím a neoznačenými inžinierskymi sieťami.


Verejnoprávna televízia priniesla reportáž, v ktorej vyspovedala hovorcu mesta Košice Dušana Tokarčíka. Ten uviedol, že aktuálne sa vyvíjajú všetky aktivity na to, aby bola Slanecká cesta plne sprístupnená už začiatkom júna tohto roka.


Vzhľadom na oneskorenie projektu Košice prišli o časť eurofondov, čo si teraz vyžaduje dodatočné financovanie zo strany mesta. Mesto to však odmieta a tvrdí, že všetky omeškané práce vykonáva zhotoviteľ na vlastné náklady.

Vyjadrenie zhotoviteľa sa televízii nepodarilo získať, keďže o projekte dlhodobo nekomunikuje. Nateraz sa však odhaduje, že práce v tomto roku by mali stáť okolo dvoch miliónov eur.

Celková cena práce však zostáva predmetom špekulácií až do definitívneho ukončenia projektu. Napriek tomu sa mesto poučilo a je odhodlané projekt úspešne dokončiť, čím by sa Slanecká cesta stala najväčším samosprávnym projektom v Košiciach v oblasti dopravnej infraštruktúry.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu