Čelná zrážka auta s nákladiakom pri Rožňave: Vodiča museli vykliesňovať, vrtuľník ho previezol do nemocnice


Foto: Čelná zrážka auta s nákladiakom pri Rožňave: Vodiča museli vykliesňovať, vrtuľník ho previezol do nemocnice Foto: ilustračné/Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

Začiatok týždňa priniesol vážnu dopravnú nehodu neďaleko Rožňavy, pri ktorej zasahovali aj leteckí záchranári. O nehode informovala hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Na ceste v smere od mesta Dobšiná na Rožňavu sa v pondelok 8. apríla v dopoludňajších hodinách čelne zrazili dve vozidlá. Podľa informácií od hovorkyne mal vodič vozidla značky Daewoo z doposiaľ nezistených príčin prejsť do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim nákladným vozidlom, v dôskedku čoho odhodilo Daewoo na trávnatý porast.

Na mieste mali byť aj hasiči, ktorí sa snažili vykliesniť vodiča z osobného auta a po jeho úspešnom vyslobodení ho leteckí záchranári transportovali do košickej nemonice.


Poliacajti podrobili vodiča nákladného auta dychovej skúške, tá však preukázala negatívny výsledok. V prípade vodiča osobného vozidla nebolo možné kvôli rozsahu jeho zranení realizovať dychovú skúšku, preto mu bol odobratý biologický materiál.

„Či bola dôvodom prechodu do protismeru náhla zdravotná indispozícia alebo iné okolnosti, je predmetom ďalšieho vyšetrovania rožňavských dopravných policajtov,” uviedla hovorkyňa Ivanová.

Ako uvádza polícia, úsek je neprejazdný v oboch smeroch, dopravu riadi polícia, ktorá odporúča obchádzku cez Rožňavskú Baňua lebo po Betliarskej.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu