Dedinou sa ozvala silná explózia. Iba štvorročný chlapček utrpel vážne popáleniny, je v rukách košických lekárov


Foto: Dedinou sa ozvala silná explózia. Iba štvorročný chlapček utrpel vážne popáleniny, je v rukách košických lekárov Foto: ilustračné/Facebook/Záchranná služba Košice

V rukách košických lekárov skončil v nedeľu 7. apríla večer iba štvorročný chlapec, ktorý sa mal vážne zraniť pri výbuchu v obci Pavlovce nad Uhom.

Ako informujú noviny televízie Joj, k explózii spreja malo dôjsť pri pálení odpadkov, ktoré mali zapáliť malé deti. Viacerí svedkovia uviedli, že dedinou sa rozliahol taký hluk, akoby vybuchla bomba.

Matka zraneného chlapca uviedla, že sa v tom čase hrala so svojím synom a keby bola len o troška bližšie, obaja by boli možno mŕtvi. Podľa televízie utrpel chlapec vážne popáleniny na tvári a rukách, pričom prvú pomoc mu poskytla jeho mama mokrými obkladmi. 

Zraneného chlapca okamžite ratovali aj prítomní záchranári a následne ho s vážnymi poraneniami transportovali do šačianskej nemocnice v Košiciach. Podľa zástupkyne hovorcu nemocnice Jarmily Ševčíkovej utrpel chalpec popálneniny druhého stupňa na deviatich percentách plochy tela a aktuálne je monitorovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti na Klinike popálnenín a rekonštrukčnej chirurgie s cieľom stabilizovať jeho stav. 

Tento smutný prípad si vyžiadal pozornosť polície, ktorá na základe prijatého trestného oznámenia začala trestné stíhanie pre podozrenie z ublíženia na zdraví.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu