Maďarské turistky sa vybrali do Slovenského raja bez dostatočnej výbavy. Pomáhať im museli horskí záchranári


Foto: Maďarské turistky sa vybrali do Slovenského raja bez dostatočnej výbavy. Pomáhať im museli horskí záchranári Foto: ilustračné/Facebook/Horská záchranná služba

Horskí záchranári z oblastného strediska Slovenský raj sa v nedeľu 7. apríla večer vybrali na pomoc k dvom mladým turistkám z Maďarska, ktoré sa vybrali v neskorom čase a bez adekvátnej turistickej výbavy na túru cez roklinu Piecky.

Za roklinou odbočili nesprávnym smerom, a tak sa dostali na Glackú cestu. Medzičasom sa však zotmelo a keďže nemali po ruke žiadne svetlo, začali blúdiť v lesnom teréne. Následne však z miesta Malé Zajfy kontaktovali Horskú záchrannú službu, ktorú požiadali o pomoc a poskytli aj svoje GPS súradnice, čo urýchlilo ich nájdenie.

Po lokalizácii boli turistky bezpečne dopravené záchranármi na Pílu – Piecky, odkiaľ následne pokračovali vo svojej ceste autom. „Turistky urobili správne rozhodnutie, keď kontaktovali v neznámom teréne HZS a  po nahlásení udalosti a svojej polohy zotrvali na tomto mieste až do príchodu záchranárov,” uviedla HZS.

Prečítajte si viac: