Nový župan Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka sa ujal funkcie


Foto: Nový župan Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka sa ujal funkcie
Galéria: 2 fotky
Foto: KSK

Dnes 4. decembra zložil slávnostný sľub novozvolený predseda Košicekého samosprávneho kraja Rastislav Trnka, spolu s ním sľub zložilo aj 56 poslancov. Prítomní boli predsedovia výborov a poslanci Národnej rady SR, primátori miest a starostovia obcí z Košického kraja, rektori a dekani vysokých škôl, zástupcovia cirkví a štátnej správy.

„Náš kraj je kraj všetkých obyvateľov žijúcich v ňom. Nielen Slovákov, ale aj Maďarov, Rómov, Rusínov a ďalších Žijú v každom kúte nášho kraja, či už na Zemplíne, Gemeri, Spiši, alebo v Above. Všetci títo obyvatelia tvoria jeho identitu, jedinečnosť a rozmanitosť V tejto rozmanitosti je skrytý potenciál, ktorý budem rozvíjať a podporovať ho, pretože som presvedčený, že v ňom je skrytá sila. S ňou rozhýbeme regionálny rozvoj, cestovný ruchu, školstvo, kultúru zabezpečíme skvalitnenie sociálnych služieb, urýchlime budovanie ciest, diaľnic a tak zvýšime kvalitu života našich obyvateľov.“ uviedol vo svojom príhovore Rastislav Trnka.

Novozvolený predseda Rastislav Trnka sa ujal funkcie

Verím, že naša poctivá práca bude mostom, ktorý nás spojí v záujme riešení v prospech občanov. Našim cieľom je, aby aj ľudia v tomto kraji konečne pocítili, že nimi zvolení politici a zamestnanci úradu sú tu len pre nich a môžu sa na nich s dôverou obracať. Všetci spolu chceme dosiahnuť, aby v nasledujúcich rokoch bol náš kraj takým, kde môže slušne žiť každý jeho občan a kde bude dostávať za svoje úsilie v práci aj adekvátnu finančnú odmenu. Ďakujem za prejavenú dôveru a verím, že na konci nášho funkčného obdobia si všetci spolu povieme, že sa nám náš krásny kraj podarilo spolu rozhýbať,“ dodal predseda KSK Rastislav Trnka.

Volieb do vyšších územných celkov sa v sobotu 4. novembra 2017 v Košickom kraji zúčastnilo 26,73 percenta voličov. Právo voliť v Košickom kraji malo 630.178 občanov. Novým predsedom Košického samosprávneho kraja sa stal Rastislav Trnka (KDH, SaS, OĽaNO, NOVA, Šanca) s počtom hlasov 59.599, čo predstavuje 37,80 percenta voličov. V regionálnom parlamente je celkovo 57 poslancov, z toho 16 za Smer-SD, 16 za koalíciu OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, 16 nezávislých poslancov, šiesti za stranu Most-Híd, po jednom za SNS, SMK-MKP a ŠKV.


Zdroj: KSK