Na koľajisku ležalo telo 19-ročného mladíka z okolia Košíc. Našiel ho tam rušňovodič


Foto: Na koľajisku ležalo telo 19-ročného mladíka z okolia Košíc. Našiel ho tam rušňovodič Foto: ilustračné/freepik.com/jplenio1

V piatok 5. apríla v čase okolo 08:40 hod. bolo nájdené v koľajisku v úseku trate Turňa nad Bodvou - Drienovec telo muža bez známok života. Z toho dôvodu bola v doobedňajších hodinách prerušená vlaková doprava, ktorú nahradili autobusy. Mnohé vlakové spoje mali meškanie, niektoré vyše dvoch hodín.

Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová uviedla, že išlo o telo 19-ročného mladíka z okresu Košice - okolie. Nehybnú osobu spozoroval rušňovodič rýchlika medzi koľajovými pásmi. Vlak zastavil, aby skontroloval jej zdravotný stav, avšak márne.

Polícia aktuálne nevie potvrdiť ani vyvrátiť, či k usmrteniu osoby došlo po zrážke s vlakom.


„Viac svetla do prípadu vnesie nariadená pitva, ktorá určí presnú príčinu smrti. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala. Vo veci koná poverený príslušník oddelenia Železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,” uviedla hovorkyňa, pričom dodala, že bližšie okolnosti, za akých k úmrtiu mladého muža došlo, sú predmetom vyšetrovania.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu