FOTO: Michalovčania, hor sa do čítania! Verejné priestory skrášlili veselé knihobúdky


FOTO: Michalovčania, hor sa do čítania! Verejné priestory skrášlili veselé knihobúdky
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Michalovce - srdce Zemplína/Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov/úprava redakcie

Mesto Michalovce doplnilo verejné priestory o novú atrakciu – knižné búdky, ktoré ponúkajú jedinečnú príležitosť na zdieľanie kníh medzi občanmi. Tieto mini knižnice sú vytvorené s myšlienkou recyklácie prečítaných kníh, poskytujúc im nový život v rukách ďalších čitateľov. Zároveň sú ekologickou a cenovo dostupnejšou alternatívou pre vášnivých knihomoľov.

Knižné domčeky vyrobili pracovníci Technických a záhradníckych služieb mesta Michalovce a zdobia ich maľby od študentov miestnych umelých škôl. Umiestnené sú na Námestí osloboditeľov pri detskom ihrisku neďaleko Zlatého býka, pri jazierku Baňa na sídlisku Stráňany či v parku Kerta, kde zvyknú obyvatelia tráviť svoj voľný čas.


Prvú kolekciu kníh poskytlo Mestské kultúrne stredisko z ich antikvariátneho fondu, pričom verejnosť môže túto bezplatnú výpožičku slobodne využívať. Mesto zároveň obyvateľov vyzýva, aby aj oni prispeli svojimi knihami, ktoré im zaberajú len miesto na poličke. Od detektívok po poéziu, každý žáner má svoje miesto v týchto búdkach, čo umožňuje čitateľom nájsť knihu podľa svojho výberu alebo objaviť niečo nové.

Čítať môžu aj Furčania

Knihobúdky sú obľúbenou záležitosťou aj Košičanov, ktorí ich môžu nájsť na viacerých miestach v Košiciach. Doteraz boli k dispozícii iba Staromešťanom, Ťahanovčanom, Južanom či KVP-čkárom, po novom ich majú už aj na Furči.

Na detskom dopravnom ihrisku medzi Zupkovou a Krosnianskou pribudla počas minulého týždňa prvá knihobúdka, ktorá však nebude posledná. Mestská časť avizuje, že ďalšiu budú môcť Furčania očakávať v zrekonštruovanom parku v blízkosti gréckokatolíckeho kostola.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu