Štartujú východniarske hokejové derby. Spišiaci a Košičania si zmerajú sily v play off po prvýkrát v histórii


Foto: Štartujú východniarske hokejové derby. Spišiaci a Košičania si zmerajú sily v play off po prvýkrát v histórii Foto: úprava redakcie

Dnešným dňom štartujú východniarske hokejové derby. V sérii play off sa na spoločnom ľade stretnú dva tímy z jedného kraja, čo je historicky výnimočná udalosť. Proti sebe sa postavia hráči KH Spišská Nová Ves a HC Košice.

Úvodné dva zápasy (piatok 5. apríla a sobota 6. apríla) môžu priniesť výhodu Spišiakom, ktorí si s oceliarmi zmerajú sily na domácom štadióne.

„Každému je jasné, že to bude veľmi ťažká séria. Začíname vonku a to môže byť naša nevýhoda. Veľmi rýchlo ju však môžeme otočiť v našu výhodu. Potrebujeme len zvládnuť úvodné zápasy na Spiši. Potrebujeme tam ukoristiť aspoň jedno víťazstvo,“ uviedol košický útočník Marek Bartánus pre klubový web.

V základnej časti odohrali šesť spoločných zápasov, z ktorých sa až päť skončilo najtesnejším možným výsledkom. Fanúšikovia teda očakávajú vyrovnané a napínavé zápasy.


„Mám rád, pokiaľ sú zápasy maximálne vyrovnané. Áno, každý by chcel uspieť v najrýchlejšom čase, ale chcem, aby to bolo napínavé a nech to má ten náboj play-off. Určite sa nájdu aj nejakí fanúšikovia, ktorí budú radi v napätí do posledného hvizdu,“ poznamenal spišiacky brankár Marcel Melicherčík pre klub.

Oba tímy nastupujú s víziou zisku majstrovského titulu. Otázkou ostáva, či svoje minuloročné víťazstvo obhája Košičania, alebo sa k nemu priblížia Spišiaci.Program zápasov:

  • 1. zápas - piatok (5. apríl) o 18:00 hod.: HK Spišská Nová Ves - HC Košice
  • 2. zápas - sobota (6. apríl) o 18:00 hod.: HK Spišská Nová Ves - HC Košice
  • 3. zápas - utorok (9. apríl) o 18:30 hod.: HC Košice - HK Spišská Nová Ves
  • 4. zápas - streda (10. apríl) o 18:00 hod.: HC Košice - HK Spišská Nová Ves
  • Prípadný 5. zápas - piatok (12. apríl) o 19:00 hod.: HK Spišská Nová Ves - HC Košice
  • Prípadný 6. zápas - nedeľa (14. apríl) o 18:00 hod.: HC Košice - HK Spišská Nová Ves
  • Prípadný 7. zápas - utorok (16. apríl) o 18:30 hod. HK Spišská Nová Ves - HC Košice


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu