FOTO: V Spišskej Novej Vsi vyrastie nový nemocničný pavilón. Sľubuje lepšiu zdravotnú starostlivosť pre tisícky ľudí


FOTO: V Spišskej Novej Vsi vyrastie nový nemocničný pavilón. Sľubuje lepšiu zdravotnú starostlivosť pre tisícky ľudí
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Facebook/Mesto Spišská Nová Ves / oficiálna stránka

V Spišskej Novej Vsi sa rysuje budúcnosť lepšej zdravotnej starostlivosti. V pláne je výstavba nového nemocničného pavilónu a rekonštrukcia už existujúceho monobloku.

Nemocnica održala štyri ponuky v rámci verejného obstarávania, ktoré sú aktuálne predmetom vyhodnocovania. Na tento projekt bolo z Plánu obnovy vyčlenených 39,5 milióna eur, pričom celková hodnota sa má vyšplhať až na 72 miliónov eur.

Rekonštrukčné práce na monobloku by mali byť dokončené do júna 2026, trojpodlažný pavilón by mal byť plnohodnotne uvedený do prevádzky koncom roka 2028

Novovybudovaný pavilón, ktorý bude disponovať moderným gynekologicko-pôrodníckym oddelením, novorodeneckou jednotkou intenzívnej starostlivosti, centrálnymi operačnými sálami ako aj ďalšími oddeleniami, je navrhnutý so zámerom poskytovať akútnu starostlivosť na najvyššej úrovni


Ruka v ruke s výstavbou nového pavilónu ide aj rekonštrukcia súčasného monobloku, kde sa plánuje rozšírenie možností pre chirurgické odbory i operatívu v ortopedickej oblasti.

„Vynovená nemocnica pomôže nielen miestnym, ale tisícom východniarov zo širokého okolia,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: