Modernizácia električkových tratí v Košiciach, prvoradá je križovatka Ipeľská


Foto: Modernizácia električkových tratí v Košiciach, prvoradá je križovatka Ipeľská Foto: Mesto Košice

Spoločnosť Eurovia SK 30.novembra 2017 informovala mesto Košice o postupe prác na stavbe modernizácia električkových tratí. Témou bola križovatka Ipeľská pri novej nemocnici, ale aj vodiace pásy pre nevidiacich na priechodoch pre chodcov, či synchronizácia zelenej na semaforoch.

„Koľajnice od amfiteátra po Popradskú ulicu sú položené, podbité a pozvárané. Na budúci týždeň chceme stabilizovať konštrukčné prvky trate, a v ďalšom týždni už aj dávať asfalt. Pripravený na koľajnice máme úsek od Popradskej po Ipeľskú, ďalšie úseky pripravujeme. Úsek od magistrátu po Šafárikovu triedu je pripravený na realizáciu konštrukčného zvršku. Máme veľkú snahu dať to na Ipeľskej čo najskôr celé dokopy, preto tam nasadíme ďalšie pracovné čaty, čím terajšie kapacity približne strojnásobíme. Križovatku musíme zvládnuť tak, aby najneskôr do konca roka mohla začať fungovať v takom režime, ako keď sme ju uzatvárali. To je naša absolútna priorita. Ipeľskú považujem z hľadiska prác za prvoradú, všetko ale záleží aj na tom, ako nám teraz bude priať počasie,” uviedol Štefan Bálnit riaditeľ košického závodu Eurovie.

Pre stavbárov je počasie dôležité svedčí aj to, že v týchto dňoch musia nové električkové koľajnice nahrievať, aby ich mohli pozvárať. Na základe požiadavky investora v snahe pomôcť motoristickej verejnosti na Triede SNP, bude Eurovia všade tam kde to len trochu bude možné, posúvať kovové oplotenia ohraničujúce stavbu čo najbližšie k modernizovanej trati. Aby sa tak dosiahlo aspoň čiastočné rozšírenie jazdných pruhov. Semafory na priechodoch pre chodcov sú nastavené tak, že ak vkročí chodec na priechod na zelenú, a oproti už zasvieti červená, môže bez obáv pokračovať v prechádzaní cez cestu, a bezpečne prejsť na druhú stranu.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice