Zelené kolobežky opäť zaplnia košické ulice. Novinky mnohých potešia, iným zas pristrihnú krídelká


Foto: Zelené kolobežky opäť zaplnia košické ulice. Novinky mnohých potešia, iným zas pristrihnú krídelká Foto: bolt.eu

Zhruba rok a pol nebolo v košických uliciach vidieť zelené kolobežky. Spoločnosť Bolt však oznámila, že svojich dvojkolesových tátošov opäť vracia do metropoly východu, keďže dopyt po ekologickom a dostupnom spôsobe dopravy bol markantný.

Nové kolobežky so sebou prinesú rad noviniek zameraných na zvýšenie bezpečnosti či zlepšenie služieb pre používateľov. Medzi nové bezpečnostné opatrenia patrí napríklad zavedenie testov, ktoré odhalia jazdu viacerých osôb na jednej kolobežke, ako aj kognitívne testy určené na detekciu jazdy pod vplyvom alkoholu, čo by malo prispieť k zodpovednejšiemu využívaniu týchto dopravných prostriedkov.

Kolobežky budú po novom vybavené aj senzormi, ktoré dokážu rozpoznať polohu kolobežky. Ak nie je vo vertikálnej polohe a niekto okoloidúci ju zodvihne, kolobežka sa tomuto človeku poďakuje a nespustí alarm, ako tomu bolo doteraz.

„Novinkou v Košiciach bude aj bodové hodnotenia používateľov. Jazdci sú za rôzne priestupky či zlé parkovanie hodnotení a ak budú na chvoste rebríčka, budú si musieť naštudovať vzdelávacie materiály zamerané na bezpečnú jazdu. Ak sa nezlepšia, obmedzí sa im rýchlosť a neskôr môžu mať aplikáciu zablokovanú,” uviedla spoločnosť.

Návrat kolobežiek môžu očakávať aj ďalšie mestá na východe Slovenska, aktuálne sú dostupné v Bratislave, Nitre, Trnave, Trenčíne a v Piešťanoch.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu