FOTO: Kvôli nehode uzavreli horský priechod Dargov na takmer 7 hodín. Jedno z áut patrilo ministerstvu


FOTO: Kvôli nehode uzavreli horský priechod Dargov na takmer 7 hodín. Jedno z áut patrilo ministerstvu
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Košická krajská polícia v utorok 2. apríla uzavrela horský priechod Dargov. Informovala o tom na sociálnej sieti krátko pred 21:00 hod. Dôvodom bola zrážka troch vozidiel, ktoré po vzájomnom kontakte odhodilo až do lesného porastu vedľa cesty.

Podľa doterajších zistení polície vodič auta značky BMW viedol svoje vozidlo po ceste v smere od obce Košický Klečenov na obec Svinica, pričom pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a po tom, čo podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania nesprávne predchádzal iné vozidlo, narazil prednou časťou svojho vozidla do ľavej prednej časti vozidla značky Škoda Superb, ktoré v tom čase jeho vodič viedol v smere od obce Svinica na obec Košický Klečenov.

Zároveň narazil aj do ďalšieho vozidla značky Volkswagen Golf, s ktorým jeho vodič smeroval od obce Košický Klečenov do obce Svinica. Po náraze skončili všetky vozidlá mimo cesty.

Vo všektých troch autách sa v tom čase nachádzalo spolu osem osôb, pričom šesť osôb utrpelo ľahšie zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti do sedem dní, jedna osoba si vyžaduje 42-dňovú dobu liečenia a ďalšia jedna osoba utrpela zranenia vyžadujúce si minimálne trojmesačnú dobu liečenia a práceneschopnosti.


Podľa medializovaných informácií malo jedno z áut patriť ministerstvu zahraničných vecí. Denník Korzár uviedol, že v ňom mal sedieť štátny tajomník rezortu zahraničných vecí Marek Eštok s manželkou a osobným vodičom.

Po vykonaní dychovej skúšky nebol alkohol zistený ani u jedného vodiča.

Kvôli dokumentovaniu nehody bol úsek neprejazdný v oboch smeroch, a tak riadlia dopravu polícia. „Policajti boli na mieste a vodičov prichádzajúcich v smere od Košíc a smerujúcich do Michaloviec odkláňali na kruhovom objazde pri obci Bidovce cez obec Slanec, v opačnom smere ich na Slanec odkláňali v Sečovciach,“ uviedla polícia. Úsek bol sprejazdnený až po polnoci po takmer siedmich hodinách.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Akou mierou prispeli k vzniku dopravnej nehody jednotliví vodiči vozidiel bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu