Mestskí policajti klepli po prstoch dvom sprejerom. Tí sa priznali aj k ďalším svojim „dielam“


Foto: Mestskí policajti klepli po prstoch dvom sprejerom. Tí sa priznali aj k ďalším svojim „dielam“ Foto: ilustračné/freepik.com

Počas Veľkého piatka (29. 3.) klepli košickí mestskí policajti sprejerom po prstoch. Tí si voľný deň krátili striekaním graffiti na stenu domu na Holubyho ulici v mestskej časti Košice - Juh. Ich nevítané umenie si všimol jeden miestny obyvateľ, ktorý to polícii nahlásil.

Po príchode hliadky na miesto však sprejerov nenašli, a preto po nich začali pátrať. Netrvalo dlho a dvoch podozrivých mužov, ktorí zodpovedali popisu oznamovateľa, našli na jednej z električkových zastávok na Južnej triede. Mužov prezradili znečistené ruky od farieb a spreje, ktoré mali pri sebe.

Policajtom sa dokonca priznali, že graffiti striekali aj na ďalších miestach v Košiciach, pričom im svoje „umenie“ aj následne ukázali. Pre podozrenie z trestného činu takzvaného sprejerstva boli obaja muži odovzdaní na ďalšie konanie kolegom z Policajného zboru Slovenskej republiky.

Dvom sprejerom pritom stačilo počkať len jeden deň navyše, aby mohli svoju kreativitu vyjadriť beztrestne. O deň neskôr, teda v sobotu 30. marca totiž na Holubyho ulici otvorili Legall stenu, konkrétne múr spoločnosti Ferona, na ktorom sa vyšantilo okolo tridsať umelcov. V tejto mestskej časti tak ide už o druhý verejný priestor, ktorý je verejnosti určený na legálne graffiti umenie.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu