Košičanka mala po hádke bodnúť a zabiť svojho partnera. Hrozí jej doživotie


Foto: Košičanka mala po hádke bodnúť a zabiť svojho partnera. Hrozí jej doživotie Foto: ilustračné foto; Facebook/Okresný súd Košice II

Doživotný trest hrozí 26-ročnej Alžbete z Košíc, ktorá po hádke bodla a usmrtila svojho o 14 rokov staršieho partnera. Telo 40-ročného muža našli miestni v jednom z bytov, pričom život mu nezachránila ani ich rýchla pomoc, informuje portál noviny.sk.

Medzi partnermi mala byť dlhodobo napätá situácia. „Boli opití, bili sa, ale ten pán bol ešte dobrý, aj keď pil,“ povedala pre portál obyvateľka sídliska Luník IX. K spáchaniu trestného činu došlo ešte v októbri minulého roku a súd teraz rozhodol o ponechaní obvinenej vo väzbe.

„Mestský súd Košice ponechal obvinenú Alžbetu H. vo väzbe, pretože dôvody Útekovej väzby, to je, že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa vyhla trestnému stíhaniu alebo trestu, naďalej trvajú,“ ozrejmila pre webový portál hovorkyňa Košických súdov Anna Pančúrová.

Voči tomuto rozhodnutiu nebola podaná sťažnosť ani zo strany prokurátora, ani zo strany obvinenej. Z tohto dôvodu je právoplatné a žena zostáva vo väzbe. Nasledovať bude súd, ktorý v prípade dokázania viny môže rozhodnúť o doživotnom treste odňatia slobody.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu